Maska ledowa – terapia światłem

0Terapia światłem to wciąż niedoceniana metoda poprawy stanu skóry. Terapeutyczne profesjonalne maski LED wykorzystują działania fototerapii na nasz organizm, który wpływa dobroczynnie na zdrowie i urodę. Zabieg polega na naświetlaniu twarzy światłem emitowanym przez diody LED o odpowiednio dobranych parametrach, czas i kolor naświetlania zmienia się w zależności od problemu skórnego, który chcemy zredukować.

ZASTOSOWANIE Maski LED – terapia światłem

Maski LED to 6 kolorów terapeutycznego światła, które znajdują zastosowanie w kosmetyce i medycynie estetycznej, głównie do zabiegów antyaging, redukcji zmarszczek i zmian pigmentacyjnych, odmładzania i nawilżania skóry, regeneracji naskórka po zabiegach laserowych i IPL, mikrodermabrazji, w makijażu permanentnym. Ponadto wykorzystywane są do niszczenia bakterii odpowiadających za zmiany trądzikowe, rozjaśniania plam trądzikowych, likwidacji efektu zwiotczałej, pożółkłej skóry.

Terapia światłem

  • Łagodzi objawy starzenia się skóry, utraty elastyczności, zmniejsza rozszerzone pory, redukuje zmarszczki.
  • Przynosi poprawę w przypadku zmian pigmentacyjnych: potęgi, poprzednia słoneczne, plamy starcze.
  • Działa odświeżająco w przypadku szarej ceny, będącej skutkiem złej przemiany materii lub słabego krążenia krwi.
  • Niweluje obrzęki, stany zapalne, blizny powstałe w związku z trądzikiem łojotokwoym.

Właściwości poszczególnych kolorów światła opisujemy poniżej:

CZERWONE ŚWIATŁO

Charakteryzuje się wysokim stopniem czystości, kondensacją energii i daje widoczne rezultaty w pielęgnacji i leczeniu skóry. Często nazywane jest światłem biologicznym. Czerwone światło wzmaga aktywność komórek, przyspiesza ich metabolizm, stymuluje skórę do produkcji protein kolagenowych. Ten rodzaj światła daje bardzo dobre rezultaty w zakresie opóźniania starzenia, dostarczania przeciwutleniaczy i regeneracji.

NIEBIESKIE ŚWIATŁO

Hamuje rozwój stanów zapalnych. Trądzik jest zazwyczaj spowodowany intencją bakteryjne. Niebieskie światło jest w stanie zniszczyć bakterie nie naruszając tkanek skóry. To prowadzi do minimalizacji trądziku oraz skrócenia czasu leczenia.

PURPUROWE ŚWIATŁO

Jest to połączenie światła czerwonego i niebieskiego. Łączy w sobie skuteczność terapii światłem czerwonym oraz możliwości leczenia trądziku i blizn będących jego pozostałością.

ZIELONE ŚWIATŁO

MA działanie neutralizujące, balansujące i kojące. Łagodzi napięcie, jest skuteczne w likwidowania obrzędów.

ŻÓŁTE ŚWIATŁO

Dostarcza energii komórkom skóry, pobudza gruczoły, wspomaga proces przemian komórkowych. Łączy choroby skóry i wspomaga jej odporność.

POMARAŃCZOWE ŚWIATŁO

Stymuluje energię komórek skóry. Przyspiesza metabolizm.